آدرس کوتاه این صفحه: https://darkoobwebdesign.ir/?p=159

طراحی وب سایت و بهینه سازی وب سایت این روز ها به یکی از مباحث مهم در جهان تبدیل شده است. از زمانی که اولین وب سایت ساخته شد، زمان زیادی نمی گذرد. از آن زمان تا به امروز دنیای طراحی وب سایت بسیار پیشرفت کرده است. این حوزه از فناوری هر روز در حال به روز رسانی و تکامل می باشد. اهمیت ایجاد سایت برای کسب و کار ها در عصر جدید بر هیچ کس پوشیده نیست. در کنار ایجاد سایت، سئو و بهینه سازی وب سایت ها نیز از اهمیت قابل توجهی برخوردار است.

از آنجا که تعداد وب سایت ها هر روز در حال افزایش است، برای موفقیت در میان رقبا سایت ها بعد از طراحی باید بهینه شوند.
ترکیب سئو و طراحی وب کمی سخت و چالش برانگیز است زیرا عوامل زیادی در هر دو طرف باید مورد توجه قرار گیرند. فعالیت های مداومی بین طراحی سایت ، تولید محتوا ، برنامه نویسی ، بازاریابی دیجیتال، تکنیک های بهینه سازی و سئو وجود دارد. طراح باید این نکته را بداند که، در نهایت سایتی که طراحی می کند، باید بهینه سازی شود.

بنابراین باید، بستر مورد نیاز برای بهینه سازی و سئو فراهم شود. حدالمکان بهتر است، طراح و برنامه نویس با تکنیک های فنی سئو آشنا باشند. علاوه بر این متخصص سئو و بهینه سازی باید با تیم طراحی سایت به صورت مداوم در ارتباط باشد. تا در نهایت وب سایتی که طراحی می شود به صورت فنی نیز بهینه سازی شده باشد.

این روز ها که بسیاری از افراد به دنبال ایجاد و توسعه سایت و بهینه سازی وب سایت هستند، به راحتی می توان کسب و کار کوچکی راه اندازی کرد. واضح است که طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت پایانی ندارد، حتی چند سال دیگر هم کسب و کار ها نیاز به وب سایت و در کنار آن نیاز به بهینه سازی سایت دارند. پس به راحتی در این حوزه می توان کسب در آمد کرد. اگر امروز هم فراگیری طراحی سایت یا سئو را شروع کنید دیر نیست. بازار کار طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت همیشه گرم است.

همچنین اگر قصد ایجاد یک وب سایت برای کسب و کار خود را دارید، پیشنهاد می شود برای کسب هزینه کمتر طراحی سایت یا سئو را فرا بگیرید. زیرا بعد ها باید افرادی را در رابطه با نگهداری یا بهینه سازی سایت استخدام کنید.
برای این منظور پیشنهاد می کنیم، دوره های آموزشی خود در آموزشگاه طراحی سایت دارکوب بگذرانید. از مزایای شرکت در کلاس های آموزشی، آموزشگاه طراحی سایت دارکوب به موارد زیر می توان اشاره کرد:

 • آموزش توسط تیم های مجرب طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت شرکت طراحی سایت دارکوب
 • دارای مجوز رسمی از سازمان فنی و حرفه ای کشور
 • اعطای مدرک معتبر از سازمان فنی و حرفه ای کشور
 • آموزش به صورت حضوری و غیر حضوری
 • استخدام در شرکت طراحی سایت دارکوب در صورت دارا بودن شرایط لازم

شرکت طراحی سایت دارکوب در کنار ارائه خدمات طراحی سایت و سئو، به آموزش مباحث این حوزه نیز می پردازد. برای کسب اطلاعات بیشتر و همچنین مشاوره آنلاین، با مشاوران ما در تماس باشید.

در ادامه به بررسی آموزش های مهم در آموزشگاه دارکوب خواهیم پرداخت، که عبارتند از:

 1. آموزش طراحی سایت
 2. آموزش سئو
 3. آموزش وردپرس
 4. آموزش php
 5. آموزش javascript
 6. آموزش جوملا
 7. آموزش HTML
 8. آموزش CSS

آموزش طراحی سایت

طراحی وب فرآیند ایجاد حضور آنلاین برای یک فرد، گروه ، مدرسه ، تجارت ، دولت یا نهاد دیگر است. طراحی وب طی سالها از HTML ساده تا فرآیندها و اسکریپت های پیچیده مانند Ajax ، Javascript ، XML ، PHP و MySQL تکامل یافته است. این در حالی است که گزینه های زیادی برای ساخت یک وب سایت وجود دارد. وقت گذراندن برای داشتن یک وب سایت کاملاً فکری ، طراحی شده و حرفه ای، راهی اثبات شده برای موفقیت است.

طراحی سایت دانشی نسبتا مدرن است. به همین دلیل کمی دشوار می باشد. با این حال یادگیری آن زیاد پیچیده نیست، به شرط آنکه آموزش آن به صورت کاملا اصولی باشد.

شیوه های مختلفی برای ایجاد یک وب سایت وجود دارد. نیازی نیست در ابتدا همه آنها را یاد گرفت. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم برای شروع و انتخاب دوره آموزشی مناسب، با مشاوران و اساتید آموزشگاه دارکوب در تماس باشید.

آموزش سئو

سئو SEO: Search Engine Optimization یا بهینه سازی موتور جستجو ، فرآیند بهبود یک وب سایت برای افزایش شانس رتبه بندی بالای آن در موتور های جستجو است.

آنچه که بسیاری از افراد معمولاً در مورد بهینه سازی موتور جستجو نمی دانند این است که با هدف ایجاد یک سایت، یک کسب و کار کامل نمی شود. وب سایت ها برای دیده شدن نیاز به بهینه سازی دارند. وقتی وب سایت یک کسب و کار بهینه نباشد در هیچ رقابتی جای نخواهد داشت.

وقتی رتبه یک سایت در موتور های جستجو بالا باشد، لزوما به این معنا نیست که آن سایت کاملا حرفه ای و با طراحی پیچیده است. بلکه به معنای کیفیت بالا و عملکرد بهتر آن نسبت به سایر رقبا است. با بهینه سازی نقاط مثبت سایت برجسته می شود و حتی المقدور نقاط منفی از بین می رود.

هنگام ایجاد و طراحی یک وب سایت باید از همان ابتدا به فکر بهینه سازی باشیم. بسیاری از اصول فنی سئو مربوط به زیر ساخت های سایت می باشد.

هنگام ساخت یک وب سایت این هدف را در نظر بگیرید که این سایت در موتورهای جستجو مانند Google ، Yahoo! و MSN عملکرد خوبی داشته باشد. یک لیست از اقدامات مناسب در جهت بهینه سازی تهیه کنید، در نهایت اطمینان حاصل کنیم که نتیجه نهایی نه تنها یک وب سایت عالی است ، بلکه وب سایتی است که از روز اول آماده حمله به صفحه اول نتایج موتور های جستجو می باشد.

چگونه آموزش سئو را شروع کنیم؟

همانطور که می دانید منابع مشخص و دقیقی برای آموزش سئو وجود ندارد، چرا که هیچ کدام از موتور های جستجو اطلاعات دقیقی از اقدامات سئو منتشر نکرده اند. به همین دلیل آموزش سئو باید بر اساس تجربه افراد باشد، افرادی که به صورت مداوم در این حوزه فعالیت می کنند. چرا که سئو و بهینه سازی سئو مدام در حال بروز رسانی است. تکنیک هایی که امروز یاد می گیرید ممکن است فردا تکنیک های مخرب سایت باشند.

لذا به شما پیشنهاد می کنیم سئو را در آموزشگاه دارکوب فرا بگیرید. تدریس سئو در آموزشگاه دارکوب توسط تیم های متخصص سئو و بهینه سازی شرکت طراحی سایت دارکوب انجام می شود و همانطور که می دانید شرکت طراحی سایت دارکوب سال هاست که در ارائه خدمات سئو و بهینه سازی وب سایت در میان شرکت های مطرح این حوزه قرار دارد.
بعد از آموزش تکنیک های سئو باید اصول راه اندازی مشاغل آنلاین را بیاموزید. پس از اتمام دوره های سئو، باید بتوانید درک درستی از موارد زیر را نشان دهید:

 • درباره تفاوت های تجارت سنتی و تجارت الکترونیکی (دیجیتال مارکتینگ) اطلاعات جامعی داشته باشید.
 • با فروش آنلاین یک محصول یا خدمات آشنا باشید.
 • با فضای رقابتی و چگونگی انجام تحقیقات بازار آشنا باشید
 • بدانید که کلمات کلیدی چیست و چرا از اهمیت بالایی برخوردار هستند

آموزش وردپرس

همانطور که گفته شد، طراحی یکی سایت از شیوه های مختلفی امکان پذیر است. در مقاله های گذشته گفته شد که، با استفاده از سیستم مدیریت محتوا وردپرس CMS: Content Management System می توان یک سایت کاملا حرفه ای و با کیفیت یا یک وبلاگ کاملا ساده طراحی نمود.

طراحی با وردپرس نسبتا ساده است به شرط آنکه اصول طراحی سایت را بدانید. اغلب افراد آموزش طراحی سایت را از وردپرس شروع می کنند. وردپرس پر کاربرد ترین سیستم مدیریت محتوا CMS در جهان است. پس از راه اندازی آن در سال 2003 ، پلت فرم رایگان و open-source آن منتشر شد. به سرعت بیش از 75 میلیون وب سایت یا تقریباً یک سوم از کل وب سایت های سراسر جهان از سال 2017 از آن قدرت گرفتند. این پلت فرم منبع باز دارای یک جامعه توسعه دهنده فعال است .

که با ایجاد یک طیف وسیعی از افزونه ها و ابزارک ها به دارندگان وب سایت ها کمک می کنند تا به سرعت سایت های خود را راه اندازی یا توسعه دهند. وردپرس بر روی PHP ساخته شده است و توسط MySQL پشتیبانی می شود و با انواع ویژگی ها و ابزارهای مورد استفاده برای طراحی ، توسعه و مدیریت وب سایت ها یکپارچه می شود. در حال حاضر این سیستم مدیریت محتوا ساده ترین و قدرتمند ترین سیستم سایت ساز است.

آموزش php

PHP: Hypertext Preprocessorیک زبان برنامه نویسی با کاربرد عمومی و منبع باز open source است که به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد. از این زبان به ویژه برای توسعه وب استفاده می گردد، چرا که می تواند در HTML جاسازی شود. Php بسیار قدرتمند و پر کاربرد است. در اصل php از ابتدا برای توسعه وب ایجاد شده و به همین خاطر در طراحی و ساخت بیش از 80 درصد از سایت ها از این زبان استفاده شده است.

آنچه PHP را از JavaScript سمت client متمایز می کند این است که کد بر روی سرور اجرا می شود و HTML تولید می کند و سپس برای client ارسال می شود. client نتایج اجرای آن اسکریپت را دریافت می کند ، اما نمی داند کد اصلی چیست.
با استفاده از php حتی می توانید وب سرور خود را پیکربندی کنید تا تمام پرونده های HTML را با PHP پردازش کند ، در واقع هیچ راهی وجود ندارد که کاربران بتوانند آنچه شما در پشت پرده دارید را تشخیص دهند. این زبان بسیار انعطاف پذیر است و از آن برای توسعه وب سایت های داینامیک استفاده می گردد. Php مانند زبان جاوا و سی شارپ از روی زبان C توسعه داده شده است. به همین دلیل یادگیری آن نسبتا ساده می باشد.

از مزایای استفاده از PHP این است که یادگیری آن برای یک تازه وارد بسیار ساده است، اما با این حال بسیاری از ویژگی های پیشرفته را برای یک برنامه نویس حرفه ای ارائه می دهد. از خواندن لیست طولانی ویژگی های PHP نترسید. در مدت زمان کوتاهی می توانید آنها را یاد بگیرید و نوشتن اسکریپت های ساده را در چند ساعت شروع کنید.
شما عزیزان برای آموزش Php می توانید به آموزشگاه دارکوب مراجعه نمایید. آموزش php به صورت کاملا اصولی و از پایه انجام می شود.

آموزش javascript

javaScript زبان برنامه نویسی برای وب است. JavaScript می تواند HTML و CSS را به روز و تغییر دهد. همچنین می تواند داده ها را محاسبه ، تغییر و اعتبار سنجی کند. JavaScript یک زبان برنامه نویسی یا اسکریپت نویسی است که به شما امکان می دهد ویژگی های پیچیده ای را در صفحات وب پیاده سازی کنید. JavaScript یک زبان برنامه نویسی متنی است که هم در سمت سرویس گیرنده و هم در سمت سرور استفاده می شود و به شما امکان می دهد صفحات وب را تعاملی کنید. در جایی که HTML و CSS زبانی هستند که به صفحات وب ساختار و سبک می دهند ، JavaScript به عناصر تعاملی صفحات وب می دهد که کاربر را درگیر خود می کند.

اسکریپت سمت کلاینت یک زبان برنامه نویسی است که وظایف خود را کاملاً روی دستگاه مشتری انجام می دهد و برای عملکرد نیازی به تعامل با سرور ندارد. به عنوان مثال ، اگر یک صفحه وب در رایانه خود بارگیری کنید و ارائه دهنده خدمات اینترنت شما خراب شود ، همچنان می توانید با صفحات وب موجود در مرورگر خود ارتباط برقرار کنید. با این وجود قادر نخواهید بود به صفحات وب جدید بروید یا به داده های واقع شده از راه دور دسترسی پیدا کنید.

به غیر از ظاهر ساده و معمولی که اغلب سایت ها از آن برخوردار هستند با جاوا اسکریپت می توان انیمیشن های سه بعدی و دو بعدی متحرک، به روز رسانی های مطالب، jukeboxes و … در صفحه ایجاد نمود. اولین نمونه های جاوا اسکریپت در اواخر دهه 1990 برای مرورگر وب Netscape Navigator ایجاد شد. در آن زمان ، صفحات وب ایستا بودند و تعامل کمی با کاربر ، فراتر از کلیک کردن روی پیوندها و بارگیری صفحات جدید ، ایجاد می کردند. برای اولین بار ، جاوا اسکریپت انیمیشن ، محتوای تطبیقی و اعتبار سنجی فرم را در صفحه فعال کرده است.

گنجاندن جاوا اسکریپت با تبدیل آن از یک صفحه ثابت به یک صفحه تعاملی ، تجربه کاربری صفحه وب را بهبود می بخشد. JavaScript عمدتا برای برنامه های تحت وب و مرورگرهای وب استفاده می شود. اما از جاوا اسکریپت فراتر از وب در نرم افزار ، سرورها و کنترل های سخت افزاری تعبیه شده نیز استفاده می شود. اکثر توابع و برنامه هایی که اینترنت را برای زندگی مدرن ضروری می سازند به نوعی با JavaScript کدگذاری شده اند.

همچنین شما عزیزان می توانید جاوا اسکریپت را به صورت کاملا حرفه ا در آموزشگاه طراحی سایت دارکوب، فرا بگیرید.

آموزش جوملا

جوملا همانند وردپرس یک پلت فرم منبع باز است که می توان وب سایت ها و برنامه های کاربردی را بر روی آن ایجاد کرد. جوملا یک سیستم مدیریت محتوا CMS است که سایت شما را به یک پایگاه داده MySQLi ، MySQL یا PostgreSQL متصل می کند تا مدیریت و تحویل محتوا را برای مدیر سایت و بازدید کننده آسان تر کند و به شما کمک می کند وب سایت ها و برنامه های قدرتمند پویا ایجاد کنید.

جوملا توسط یک جامعه توسعه دهنده بزرگ و فعال پشتیبانی می شود. با هزاران پسوند و قالب منحصر به فرد و مفید موجود، در حال حاضر یکی از بزرگترین سیستم عامل های ساخت سایت است.

جوملا طی دهه گذشته محبوبیت زیادی کسب کرده و با موفقیت به یکی از پر کاربرد ترین سیستم های مدیریت محتوا در سطح جهان تبدیل شده است. از زمان تأسیس آن در سال 2005 ، توانسته با موفقیت افراد زیادی را به خود جذب کند. همچنین جوملا یک رابط بصری است که به شما کمک می کند از ویژگی ها و عملکرد آن نهایت استفاده را ببرید.
همانطو رکه گفته شد، جوملا در PHP نوشته شده و از پایگاه داده MySQL برای ذخیره داده ها استفاده می کند. همچنین شما می توانید از تکنیک های برنامه نویسی شی گرا در این سیستم استفاده کنید. جوملا را می توان با نصب و با یک کلیک از طریق کنترل پنل میزبانی وب تنظیم کرد.

جوملا از معماری طراحی Model-View-Controller (MVC) استفاده می کند. با توجه به الگوی MVC وقتی جوملا یک درخواست را پردازش می کند ، ابتدا URL را تجزیه و تحلیل می کند تا ارزیابی کند کدام یک از اجزا درخواست را پردازش می کند. MVC شامل داده های استفاده شده توسط component است. همچنین به روزرسانی پایگاه داده در مواقع لزوم به عهده MVC می باشد.

تمرکز اصلی جوملا از زمان انتشار اولیه در سال 2005 ، قابلیت استفاده و توسعه پذیری بوده است. به همین دلیل این پروژه دریافت کننده جوایز متعددی از جمله سه بار دریافت جایزه سیستم مدیریت محتوای منبع باز PACKT بوده است.

آموزش HTML

HTML: Hyper Text Markup Language زبان علامت گذاری استاندارد برای ایجاد صفحات وب می باشد و ساختار یک صفحه وب را توصیف می کند. این زبان از یک سری عناصر تشکیل شده است.

HTML 1 توسط دانشمند CERN ، تیم برنرز لی ایجاد شده است. هدف اولیه وی یک سیستم ابر متن مبتنی بر اینترنت بود که امکان اشتراک و استفاده از اسناد را در رایانه های مختلف فراهم می کند. HTML 1 در سال 1991 معرفی شد ، فقط 18 برچسب داشت که بیشتر آنها بر اساس زبان نشانه گذاری تعمیم یافته استانداردSGML است. HTML 2 در سال 1995 ارائه شد و چند ویژگی دیگر داشت. به این ترتیب در دوره های مختلف این زبان تا HTML5 معرفی شد. HTML 5 همان HTML است که امروزه آن را می شناسیم.

HTML زبان علامت گذاری استاندارد برای ایجاد صفحات وب است. این عناصر HTML نحوه نمایش محتوا را به مرورگر می گویند. عناصر HTML بر محتوای متن مانند “this is a heading” ، “this is a paragraph” ، “this is a link” و غیره را برچسب گذاری می کنند. “زبان نشانه گذاری” به نحوه استفاده از برچسب ها برای تعریف طرح صفحه و عناصر موجود در صفحه اشاره دارد.
چرا باید HTML را یاد بگیریم؟ HTML پایه و اساس همه صفحات وب است. بدون HTML ، نمی توانید متن را سازماندهی کرده یا تصاویر یا فیلم هایی را به صفحات وب خود اضافه کنید. این زبان آغاز همه چیزهایی است که برای ایجاد صفحات وب باید بدانید.
برای ایجاد وب سایت های حرفه ای و با عملکرد خوب ، به CSS و JavaScript نیاز دارید. با این حال ، برای اینکه آنها را با هدفتان مطابقت دهید، ابتدا باید بفهمید HTML چیست. درست مانند خانه ای که پایه و اساس دارد ، یک صفحه وب نیز دارای پایه و اساسی به نام HTML است.

این زبان نشانه گذاری سیستمی است که به شما امکان می دهد ساختار مطالب را در صفحه وب خود با استفاده از عناصر پیچیده شده در برچسب های پشتیبانی شده جهانی تعریف کنید.
در نتیجه برای یادگیری طراحی وب سایت اولین کار آموزش HTML است. در آموزشگاه طراحی وب سایت دارکوب HTML را از پایه و به صورت کاملا حرفه ای و تخصصی به راحتی یاد خواهید گرفت.

آموزش CSS

CSS زبانی است که ما برای سبک دادن به یک سند HTML استفاده می کنیم. CSS نحوه نمایش عناصر HTML را توصیف می کند. CSS: Cascading Style Sheets باعث صرفه جویی در کار زیادی می شود. مثلا می تواند طرح چندین صفحه وب را همزمان کنترل کند. External stylesheets در فایل های CSS ذخیره می شوند.

CSSیک زبان طراحی ساده است که برای ساده سازی روند ایجاد صفحه های وب قابل ارائه است. CSS ظاهر و احساس بخشی از یک صفحه وب را کنترل می کند. با استفاده از CSS می توانید رنگ متن ، فونت ها ، فاصله بین پاراگراف ها ، نحوه اندازه گیری و چیدمان ستون ها ، استفاده از تصاویر یا رنگ پس زمینه ، طرح های چیدمان ، تغییرات در نمایشگر برای دستگاه های مختلف و اندازه صفحه را کنترل کنید.

CSS به راحتی قابل یادگیری و درک است، اما کنترل قدرتمندی بر ارائه یک سند HTML فراهم می کند. معمولاً CSS با زبان های نشانه گذاری HTML یا XHTML ترکیب می شود.

برای آموزش CSS نیز می توانید به آموزشگاه طراحی سایت دارکوب مراجعه نمایید.

واضح است، دنیای طراحی سایت و بهینه سازی و سایت بسیار پیچیده و گسترده است. اما با این حال اغلب فعالان این حوزه کار خود را با رضایت کامل انجام می دهند. اگر علاقمند به طراحی سایت هستید یا می خواهید و سایت خود را بهینه کنید، کافیست با مشاوران ما در آموزشگاه دارکوب تماس حاصل نمایید. فراموش نکنید، طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت یک از مشاغل پر درآمد در سال های اخیر بوده اند.